Lyžařská bouda, Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou 189, 54301
od 550 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Lyžařská bouda leží na jižním svahu Liščí hory ve výšce 1206 metrů nad mořem ve druhé zóně Krkonošského národního parku. Sám název napovídá co je hlavním zaměřením našeho hotelu v zimním období, které v tomto vysokohorském prostředí trvá od poloviny listopadu do konce dubna a kde naleznete ideální podmínky pro sjezdové lyžování a překrásné běžecké tratě. V letním období si můžete vybrat z mnoha turistických tras, které jsou rozděleny podle stupně náročnosti. Parkování: v letním i zimním období máme pro naše hosty parkoviště v Peci pod Sněžkou, které je v létě zdarma, v zimě za poplatek. Parkoviště je u soukromého pensionu, zajištěno ocelovou závorou a hlídané kamerami.

Další informace

Lyžařská bouda nabízí ubytování pro 70 osob. Disponujeme třílůžkovými, čtyřlůžkovými a pětilůžkovými pokoji. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC. 
V celém objektu můžete využít ZDARMA  Wi-Fi připojení k Internetu.

Pobyt si můžete objednat včetně polopenze. Snídaně je formou švédského stolu, k večeři dostanete ze dvou menu s polévkou a dezertem.

Pokud jste vegetarián, nebo máte jinou dietu, určitě se na stravě domluvíte s našimi kuchaři.

V případě pěkného počasí připravíme po dohodě grilování.

Lyžařská bouda je vhodná pro školky a školy v přírodě, lyžařské kurzy.

Ceny

Cena za osobu
550 Kč
Domácí mazlíček
100 Kč

Včetně polopenze

Služby

Vstup domácích zvířat
Parkoviště hlídané
Úschovna kol, lyží
Parkoviště
Restaurace
Připojení k internetu

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
70

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Restaurace je otevřena od 1030 hodin do 2400 hodin. Vybírat si můžete z několika druhů hotových jídel, minutek, moučníků a pohárů.
Na objednávku vám upečeme třeba vepřová kolena, žebírka, husu nebo kachnu.
K pití Vám doporučíme 12° Plzeňský Prazdroj či 11° Krakonoše.

Snídaně pro ubytované hosty podáváme formou bufetu (švédský stůl) v době od 0800hodin do 0930 hodin.

Večeře se skládá ze tří chodů – polévka, hlavní jídlo a dezert, po dohodě je možno také večeře připravit formou rautu nebo grilování.


Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Cyklostezky
Lyže, snowboard
Tenisový kurt
Volejbalový kurt

Okolí

Safari - Dvůr Králové
Autobusem nebo autem z Pece pod Sněžkou cca 50 km (psům vstup povolen).

Karpacz - Polsko
Výlet do Polska lze absolovovat pěšky přes Luční boudu i autem přes Pomezní boudy. Největším lákadlem je zřejmě vikingský kostel Wang, jediný svého druhu mimo území Norska.

Hrádek Aichelburg
Malý hrádek v Temném dole ve správě společnosti Veselý výlet, kde vám zapůjčí klíče a podají vám všechny zajímavé informace.

Špindlerův Mlýn
Přes Chalupu na Rozcestí pokračujete okolo Klínových bud buď doleva na Pláně nebo rovně, ale každopádně skončíte v areálu Sv. Petr ve "Špindlu". Zde můžete ještě vyjet lanovkou na Medvědín a zdatní chodci by určitě zvládli navštívit zlaté návrší a mohylu, sprinteři i Labskou boudu. Je dobré si zjistit, v kolik jede poslední lanovka na Pláně, protože tudy vede cesta zpět.

Černá hora - Janské Lázně
I tady je několik variant. Buď tam a zpátky stejnou cestou, tzn. okolo Pražské boudy přes Kolínskou boudu Václavákem nahoru, a na Černé hoře už je jen na Vás, jestli se otočíte a půjdete zpět nebo jestli sejdete do Jánských Lázní, odkud můžete lanovkou zpět na vrchol a nebo se vrátit autobusem do Pece. To se dá zvládnou i za odpoledne.

Sněžka
Na Sněžku se dá dostat několika způsoby. Asi nejčastější je sejít dolů do Pece odkud buď lanovkou nebo Obřím dolem vystoupat na Sněžku. Dále seběhnout dolů ke Slezkému domu a přes Luční boudu a Výrovku pokračovat k Bufetu na Rozcestí kde odbočíte doleva a po třech kilometrech jste doma. Prima celodenní výlet. Dá se to jít i obráceně, ale při sestupu ze Sněžky do Pece dost trpí klouby a závěrečný výstup z Pece na Liščí horu je už opravdu pro skalní turisty

Mapa

Autobus 4.3km
Velká mapa

Lyžařská bouda: kontakty